10 Kasım 2014 Pazartesi

82`LİK AKTİVİST "YOLSUZLUKLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN" YÜRÜDÜ

82`LİK AKTİVİST 
"YOLSUZLUKLARA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN" YÜRÜDÜ
82'LİK AKTİVİST
GALİP BARAN
Nilüfer KANDIRMIŞ
Osman URAS
BODRUM (Muğla), 
(DHA) (Ulusal Ajans)
BODRUM`da `Trafik Dede` olarak tanınan 82 yaşındaki aktivist Galip Baran, yolsuzluklara dikkat çekmek amacıyla Bodrum`dan Turgutreis`e yürüyüşe başladı.
Bodrum Belediye Meydanı`ndan Turgutreis Mahalle Muhtarlığı`na kadar 20 kilometrelik yolu yürümeye karar veren emekli nükleler elektronik uzmanı Galip Baran, yol boyunca yolsuzluklara dikkat çekecek. 
TIPKI DİYOJEN GİBİ
ELİNDE FENER İLE...
Elinde feneri ile, baston yardımıyla yürüyen Baran, Uluslararası Şeffaflık Örgütü`nün 2012 yılında hazırladığı en az yolsuzluk yapılan ülkeler raporunda Türkiye`nin 54`üncü sırada olduğunu hatırlatıp, herkesin üzerine düşeni yapması halinde bu durumdan kurtulunabileceğini söyledi. Önünde `Yurdu ve milleti özden çok sevme ilkesi`, arkasında `Yetmiş milyonluk aile Türkiye projesi` yazılı yelek giyen Baran, bu iddiasının gerçekleştirilebileceğini herkese anlatmak için yürüdüğünü belirtip, "Yolsuzlukla mücadele ediyorum. Yayalarla ilgili kırmızı ışık kuralını ihlal ederseniz yolsuzluk yapıyorsunuz. Yolsuzluk, bir görevi, bir yetkiyi kötüye kullanmaktır ya da yasaya, yönteme, kurula aykırı hareket etmektir. İnsanlar bunun bilincine varırlarsa yasalara uygun yaşarlar" dedi. 
(Muğla DHA-ULUSAL HABER & Tarih: 9.11.2014 14:23:05)

Hiç yorum yok: