4 Ekim 2008 Cumartesi

ATMA GÜL ATMA…
Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı
Sayın Abdullah Gül,
Bayramın ikinci günü sabahı, NTV Televizyonunda sayın Hakkı Devrim’in Şakir Eczacıbaşı ve Can Gürzap’la yaptığı söyleşinin ardından:

Trafikte Dikkat, söz konusu olan 10 bin hayat” dediğinizi, topluma seslendiğinizi duydum. Ne var ki, “Atma Gül atma atma…” demekten kendimi alamadım. Sanırım atmak, önemli bir özelliğimiz.
Atarız, atarız…Ve 10 bin hayat vız gelir, bize…
Söylenecek çok şey olabiliyor, trafik konusunda. Hele, yıllarınızı, kendinizi adarcasına harcamışsanız bu sorunu çözmeğe; kendinize iş edinmişseniz, trafik terörüne dur demeyi, benim gibi…
Buna karşın; “Trafikte Dikkat, söz konusu olan 10 bin hayat” diyen bir cumhurbaşkanı bile elinizden tutmamışsa, sizi dikkate almamışsa, siz olsanız o cumhurbaşkanına “atma Gül atma” demez misiniz?
Hem, diyene değil dedirtene bakmalı , değil mi?
Sayın Cumhurbaşkanı,
“Bölgede Barış” için, benim gibileri temsilen, Birleşmiş Milletler’de ve başka ülkelerde konuşmakta, önemli mesajlar vermektesiniz.
Oysa, siz Cumhurbaşkanı olarak “Yurtta Barış” tan da sorumlusunuz. Bu konuda da çaba harcamalısınız. Bilirsiniz ki, “Yurtta Barış” olsa, “Trafikte Dikkat, söz konusu olan 10 bin hayat” projesine gerek kalmaz. “Yurtta Barış” olsa, insanlar, yalnız trafikte değil yaşamın tüm alanlarında dikkatli olurlar. Doğru davranırlar…
Sadede gelecek olursak:

Size yaklaşık 6 ay önce bir “açık dilekçe” ile başvurmuş, o dilekçede sözü edilen alanlarda yıllardır devam eden çalışmalarımızla ilgili olarak brifing verme talebimizi iletmiştik. Bugün bize “atma Gül atma…” dedirten o “açık dilekçe”mizde sözü edilen brifing verme önerimizi, hatırlatırız….
Durumu tekrar bilgilerinize ve gereğini tekrar takdirlerinize arz ederiz.
Saygılarımızla!

Galip BARAN
Rektör/ Bilinç Üniversitesi / Turgutreis-BODRUM
***
"Çalışmanın en yücesi ulus için olanıdır."
Mustafa Kemal Atatürk
***
Kendiniz için değil, bağlı olduğumuz ulus için elbirliğiyle çalışınız, çalışmanın en yükseği budur.
Bir adam ki, memleketin ve milletin saadetini düşünmek yerine daha çok kendini düşünür, bu adamın kıymeti ikinci derecededir.
En iyi kişi, kendinden çok, bağlı olduğu toplumu düşünen, kendini onun varlığının ve mutluluğunun korunmasına adayan insandır.
Hususi menfaat, ekseriya, umumi menfaatle tezat halinde olur.
Ulusları yönetenler için ilk ve en zor görev, kişisel bencilliğe kapılmaktan kendilerini korumalarıdır. Mustafa Kemal Atatürk
***
“Vatan benim için ne yapabilir değil, ben vatanım için ne yapabilirim” diye sorun !, J. F. Kennedy
***
Bencil varlıklar kendileri için çalışırlar, ama onlar ulus için çalıştıklarını sanırlar.
Galip Baran; Rektör, Bilinç Üniversitesi//Bodrum-Turgutreis

TEL: (0252) 382 34 77 / (0535) 844 84 76
E-posta:
galipbaran@ttmail.com / galipbaran@mynet.com
WEB:
www.galipbaran.blogspot.com/ www. bilinc-universitesi.blogspot.com
EKİ: 8. 05. 2008 tarihli “açık dilekçe”miz

Hiç yorum yok: